Dean Karnazes „Ultramaratończyk. Poza granicami możliwości”

Tym razem pragniemy Was zainspirować do zapoznania się z treściami zawartymi w książce „Ultramaratończyk. Poza granicami możliwości”, której autorem jest Dean Karnazes.

302

Jeśli twierdzisz, że nie masz czasu, aby oddać się pasji związanej z bieganiem koniecznie sięgnij po tę pozycję. „Byłem zdolny osiągnąć więcej, niż sobie wyobrażałem. Byłem lepszy, niż kiedykolwiek przypuszczałem, że mogę się stać. Uświadomienie sobie tego stanowiło jakby przejście do innego wymiaru.”

 Napisał ją człowiek pnący się po szczeblach kariery korporacyjnej, posiadający rodzinę z dziećmi oraz angażujący się w projekty charytatywne. W każdym aspekcie swojego życia udowadnia on, że realizowanie swoich planów to kwestia wyłącznie determinacji i prawdziwych chęci. Nic poza tym. Dokładając do tego organizację czasu na właściwym poziomie wszystko można ze sobą pogodzić. A co najważniejsze uzyskać poczucie satysfakcji i radości z życia. „Współczesny człowiek ma dostęp do wszystkiego, czego dusza zapragnie, a mimo to nadal nie czuje się spełniony. Posiadanie nie uszczęśliwia. Jedne z najpiękniejszych chwil przeżyłem w biegu, pod gołym niebem, mając na sobie tylko buty i spodenki. Biegaczowi niewiele potrzeba do szczęścia Thoreau powiedział, że bogactwo należy liczyć według tego, z czego człowiek potrafi zrezygnować. Być może jeśli oczekujesz mniej, tak naprawdę dostajesz więcej?”

Tak na dobrą sprawę jest to książka traktująca o bieganiu, ale prawdy w niej zawarte śmiało można przełożyć na inne dziedziny naszego życia. Autor w praktyce udowadnia, że na każdą pasję znajdzie się czas, jeśli człowiek rzeczywiście będzie tego bardzo chciał. Gorąco polecamy!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s