Nietypowe sporty / vol.1 / Bubble Football

Zapraszamy na nasz nowy cykl – NIETYPOWE SPORTY. Będziemy tutaj opisywać popularne i mniej popularne, a czasem wręcz nieznane gry/zabawy/sporty. Jest wiele takich sportów, których albo nie uprawia się w Polsce albo potrzeba do nich więcej osób albo po prostu zasady gry są bardziej skomplikowane i człowiek sobie daruje. Postaramy Wam się przybliżyć kilka naszym zdaniem ciekawych sportów. Oczywiście, jeżeli macie jakieś pomysły piszcie do nas w komentarzach lub na facebook’u.

Cykl zaczynamy od BUBBLE FOOTBALL – czyli wariacji na temat piłki nożnej.

bubble

Bubble Football wywodzi się z Norwegii. W 2012 roku w tymże kraju wyemitowano w telewizji pierwszy mecz Bubble Footballu.

źródło youtube

Czym jest Bubble Football?

Bubble Football to zabawna odmiana piłki nożnej. Zawodnicy są ubrani w przeźroczyste kule od pasa aż po głowę, wystają im tylko nogi. W środku kuli znajduje się pas, dzięki któremu kula trzyma się ciała oraz uchwyty na dłonie. Kule zderzają się ze sobą, a zawodnicy, którzy znajdują się w środku turlają się po ziemi, lub odbijają w różne strony.

Jak grać w Bubble Football?

Zasady gry w Bubble Football są bardzo proste. Tak samo jak w piłce nożnej rywalizują ze sobą dwa zespoły. Zespoły składają się z pięciu zawodników (liczba piłkarzy w drużynie może się oczywiście różnić). Gra się bez bramkarza, ale oczywiście można taką pozycję obsadzić, ręce mimo wszystko ma schowane w środku kuli, więc i tak za bardzo się nie przyda 🙂 Celem gry jest oczywiście zwycięstwo, czyli zdobycie większej liczby bramek. Niestety zdobycie bramki nie jest prostą sprawą. Wyprowadzenie akcji jest dosyć uciążliwe, gdyż każda interakcja z przeciwnikiem kończy się fikołkami lub innymi akrobatycznymi wyczynami zawodników. Głównie jednak chodzi tutaj o zabawę 🙂

Grać można na każdej nawierzchni – w hali, na trawie, na plaży, na śniegu.

Sport ten jest praktycznie pozbawiony kontuzji, z racji tego że prawie całe ciało znajduje się w wielkiej kuli, chroniącej ciało. Jedynie nogi pozostają „wierzchu”, ale ze wszystkich artykułów w necie, jakie przejrzeliśmy wynika, że nie odnotowano do tej pory żadnej poważniejszej kontuzji 🙂

W Polsce ten nietypowy sport jest jeszcze mało popularny, aczkolwiek jest już kilka firm, które udostępniają kule. Także śmiało można zbierać znajomych i wypróbować tą zabawną grę.

Firmy oferujące Bubble Football:


źródło: Youtube


Tekst i zdjęcia źródła:

Reklamy

3 myśli w temacie “Nietypowe sporty / vol.1 / Bubble Football”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s