Nietypowe sporty / vol.10 / Zośka

W tym tygodniu, w jubileuszowym dziesiątym odcinku, zaprezentujemy Wam podwórkową grę – ZOŚKA.

Czym jest ZOŚKA?

ZOŚKA jest to mała, szmaciana lub wełniana piłka wypełniona piaskiem lub ziarnem. Można ją dostać w sklepach sportowych, na aukcjach internetowych, ale najwięcej frajdy może nam sprawić ZOŚKA zrobiona własnoręcznie 🙂

Jak grać w ZOŚKĘ?

W zośkę można grać na różne sposoby. Zarówno w pojedynkę, jak i w kilka osób, w zależności od możliwości. W pojedynkę, gra polega na ćwiczeniu sztuki podbijania ZOŚKI – z czubka stopy wyrzucamy ją w górę i łapiemy również na stopę.

Grając z kompanem lub kilkoma kompanami, możemy konkurować w zawodach „kto podbije zośkę najwięcej razy” lub stojąc w kole odrzucać do siebie ZOŚKĘ – tak, by nie spadła na ziemię. Ten z zawodników, który nie przyjmie zośki przez co upadnie ona na ziemię, odpada. Wygrywa ten, kto jako ostatni zostanie w kole.

Jeśli dysponujemy kawałkiem przestrzeni możemy urządzić sobie na nim mini boisko – zaznaczyć 2 bramki w przeciwległych jego końcach i podbijając ZOŚKĘ zmierzać w kierunku bramki przeciwnika, pamiętając przy tym, że ZOŚKĘ trzeba utrzymać w powietrzu. Jeżeli spadnie na ziemię, grę rozpoczyna drużyna przeciwna. Kiedy będziemy wystarczająco blisko bramki, próbujemy strzelić gola, kopiąc ZOŚKĘ z powietrza wprost do bramki.

.

Reklamy

2 myśli w temacie “Nietypowe sporty / vol.10 / Zośka”

    1. Tak, jak najbardziej dobre będą te piłeczki. Są to specyficzne piłki do Zośki z 32-oma łatkami. Postaramy się niedługo zamieścić instruktarz jak samemu zrobić piłkę do Zośki 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s