DEAN KARNAZES „50 maratonów w 50 dni”

Ideą biegania wg Deana Karnazesa, autora kolejnej pozycji książkowej, którą chcemy Wam polecić, jest inspirowanie ludzi do podjęcia działania i wykonywania tego z pasją. A w końcu o wykonanie pierwszego, choćby najmniejszego, kroku chodzi.

Niby książka o bieganiu, ale w naszej opinii ze swoim przesłaniem daleko odbiegająca od świata sportu. Jak pisze Dean „Największym walorem dydaktycznym mojego biegania jest pokazywanie, że szczęście płynie z robienia tego, co się kocha, cokolwiek by to było.” Zatem warto chwytać dzień i odnaleźć w nim miejsce dla siebie, aby móc się w pełni spełniać.

50-maratonow-w-50-dni-b-iext28456383

50 maratonów w 50 dni” to kolejny projekt zrealizowany przez Deana. Można dyskutować nad zasadnością przedsięwzięcia, którego podjął się Autor. Nie mniej jednak jedno jest pewne: jego dokonanie uzmysławia prosty fakt, o którym w codziennym życiu zapominamy – to umysł narzuca nam bariery, zaś kwestią naszych chęci i wyjścia z własnej strefy komfortu pozostaje to, aby osiągnąć sukces definiowany jako zrealizowanie założenia, które do tej pory wydawało się poza naszym zasięgiem.

Gorąco polecamy tę pozycję jeśli poszukujecie motywacji do działania. Warto sięgnąć po tę książkę, by uzmysłowić sobie, że można inaczej. Jak pisze sam autor: „Nie wierzę, że to się dzieje. Piętnaście lat wcześniej byłem małym trybikiem w korporacyjnej maszynie, a moją jedyną ambicją było zostanie trochę większym i bardziej wpływowym trybikiem w tej samej maszynie”. Jeśli chcecie rozszerzyć tę myśl koniecznie sięgnijcie po książkę, by poczuć jak w chwili obecnej toczy się życie głównego bohatera. Warto to zrobić, by samemu sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie: czy warto wychylić nos poza próg swoich mentalnych drzwi???

W naszej opinii, choćby czasem, należy spojrzeć na życie z szerszej perspektywy. Wychylić nieco głowę poza obręb własnego podwórka.

Serdecznie zapraszamy nie tylko do zapoznania się z książką, ale i do refleksji. A przede wszystkim do podjęcia działania.

DZIAŁAMY DZIAŁAMY

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s