Działamy, Ćwiczymy | Podciąganie na drążku

Jak prawidłowo wykonać podciąganie na drążku?

To wymagające ćwiczenie pomoże Ci w rozwinięciu zarówno mięśni pleców, ramion jak i bicepsów. Każdy marzy o sylwetce pleców w kształcie litery V a właśnie podciąganie sprawi, że marzenia nareszcie się spełnią.

Mamy kilka możliwości, sposobów podciągania się na drążku. Podstawowym pytaniem jest czy robić to nachwytem czy podchwytem?.. Ćwiczenie wykonywane nachwytem angażuje przede wszystkim mięśnie ramion które nie są tak wytrzymałe i silne jak mięśnie bicepsów które pracują przy podciąganiu podchwytem. W związku z tym podciągnie podchwytem przyjdzie nam znacznie łatwiej, jednak musimy wykonywać oba przedstawione sposoby aby rozwój mięśni był w pełnym zakresie.

Podciągnięcie na drążku to ruch z pełnego zwisu, aż do momentu, gdy broda znajdzie się na wysokości drążka. Zaczynamy na wyprostowanych rękach, głowa w jednej linii z kręgosłupem. Ćwiczenie wykonujemy jednym płynnym ruchem, staramy się nie szarpać i nie bujać ciałem. Powtórzenie kończymy opuszczając się do pozycji startowej.

Podciąganie wykonujemy zawsze maksymalną ilość razy, nie zakładając ile razy konkretnie nam się uda, w ten sposób unikniemy rozczarowań i będziemy mogli skupić się na technice. Warto pamiętać o przerwach. Odpoczywaj na tyle długo aby każda następna seria zawierała tyle samo powtórzeń co poprzednia. Przy ostatnim powtórzeniu każdej serii zrób podciągnięcie jedynie do połowy i wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, to zwiększy wytrzymałość mięśni.

Rekordy

  • Matt Bogdanowicz w ciągu godziny podciągnął się 522 razy w seriach.
  •  Alan Sharkany Jr. w ciągu 24 godzin podciągnął się 2101 razy.

Dół

Pośrodku

Góra

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s