Make a life, not just a living

Zainspirowani wykładem doktora Jana Błacha postanowiliśmy pokazać Wam cztery główne determinanty warunkujące długość naszego życia. Są to:

  • To, co jemy i pijemy (60%)

Dużą pułapkę stanowią niedobory składników odżywczych. Jak dołączymy do tego brak ruchu i permanentny stres wówczas uzyskujemy mieszankę wybuchową negatywnie oddziałującą na naszą przyszłość. Jak stwierdził Carl Linus Pauling, fizyk i chemik, dwukrotny laureat Nagrody Nobla „Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra”.

01

  • Środowisko (20%)

Zmorą naszych czasów są braki witaminowe i mineralne w roślinach, co wynika z wyjałowionej gleby. Zanieczyszczone jest także powietrze i wody gruntowe.

02

  • Geny (10%)

Komórki macierzyste odpowiedzialne za regenerację starzeją się, przez co statystycznie rzecz biorąc po 40-stym roku życia rozpoczyna się coraz bardziej intensywny proces degradacji komórek.

03

  • Społeczność, w której przebywamy – relacje międzyludzkie (10%)

Plemiona Hunza w Himalajach odseparowane od reszty świata, ale tworzące swoiste wewnątrz plemienne enklawy, wykazują zdecydowanie dłuższą średnią życia. Podobnie jak mieszkańcy japońskiej Okinawy. Jak widać zatem jakość relacji z otaczającymi nas ludźmi w bezpośredni sposób wpływa na długość i jakość naszego życia.

04

Budujące jest to, że na wiele czynników mamy bezpośredni wpływ. Świadome reakcje z naszej strony, gdy staną się nawykami, stanowić będą doskonały krok w stronę zdrowszego jutra.

DZIAŁAMY DZIAŁAMY!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s