Nietypowe sporty | Wyścigi wychodków

Jednym z ciekawszych kuriozalnych sportów jest na pewno WYŚCIG WYCHODKÓW (ang. outhouse race).

best111111

Dla wielu młodych osób idea może być nie do końca jasna. Wychodek to nazwa dla przydomowej toalety, która znajduje się na podwórku, w obejściu gospodarstwa. Przed laty, gdy kanalizacja nie była standardem, trzeba było wychodzić z domu i udać się za potrzebą. Wychodki nie były murowane, zazwyczaj były to dość lekkie, liche konstrukcje. Tym bardziej bawi pomysł uczynienia z nich wyścigówek.

wych3

Do wzięcia udziału w wyścigach wychodków potrzebny będzie wychodek przystosowany do przemieszczania się po śniegu. Do tego potrzebna będzie trzyosobowa drużyna składająca się z jeźdźca i dwóch pchaczy. I co najważniejsze – każdy wyścigowy wychodek musi posiadać siedzenie oraz uchwyt na papier toaletowy!

Największy outhouse race odbywa się od 1994 roku w USA w miejscowości Trenary w stanie Michigan. Co roku w ostatni weekend lutego do Trenary zjeżdżają tysiące fanów zimowych zmagań. Trasa przebiega na wytyczonym śnieżnym torze, po którym poruszają się wychodki wyposażone w płozy. Zawodnicy zaskakują pomysłowością. W trakcie przejazdu można zobaczyć bardzo wymyślnie przystrojone konstrukcje. Drużyny dbają o intrygujący wystrój budek, a nawet charakteryzację biegaczy (runners) pchających sanie.

wychod1

Wyścig w Trenary nie był pierwszym tego typu – pomysłodawca, Toivo Aho, wzorował się na wyścigu, który odbył się w stolicy, Waszyngtonie. Jego ambicją był stworzenie największej imprezy outhouse racingowej w całym kraju. Wierzył, że w ten sposób dostarczy ludziom wiele radości i rozrywki.

Równie duży wyścig odbywa się w październiku w Virginii w stanie Nevada. A tutaj znajdziecie oficjalną stronę.


źródło:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s